Putování pod oblouky hor

Summer Retreat 9. - 11.7. 2021

Máte-li chuť věnovat čas sami sobě v nádherném prostředí francouzských Alp s výhledem na Mont Blanc, zakusit techniky zenových meditací, koncentrací, vippasany a rituálů pod širým nebem plným hvězd, neváhejte a přidejte se k nám. 

Pouť odstartuje páteční večerní meditací pod širým nebem za novoluní, které je jako stvořené pro pozorování nekonečných dálek vesmíru a přiblížení se záři a lesku hvězd na obloze i ve svém nitru. Přespíme na horské chatě refuge v nadmořské výšce 2059 m, ideální na očistu těla i ducha.

V sobotu budeme putovat pod oblouky francouzských hor a praktikovat zenové a meditační techniky. Seminář vyvrcholí sobotním večerním rituálem a přespáním pod širým nebem, nebo ve stanu.  V neděli se pak vydáme na cestu zpátky na horskou chatu a zpátky do svých poutí obohacených životů. 

Budeme putovat s legendární knihou Pod oblouky Hvězd a inspirovat se kapitolou Povídání pod souhvězdím Raka, protože v termínu poutě se bude nacházet v souhvězdí Raka Slunce i Luna. 

Cena

retreat: 1800,- Kč (studenti - 1080,- Kč), v ceně také dvě snídaně, v ceně není zahrnutá doprava 

cena pro ty, co se připojí online na dálku 1080,- Kč (studenti 540,- Kč)

PŘIHLÁŠENÍ NA LETNÍ POUŤ

Bonus 

Kdo bude mít zájem prodloužit putování, je doporučen 7 denní trek Tour de Beaufortain, 120 km, převýšení 12500 m, ve vlastním stanu a výbavou pro bivak, či s nocováním a stravou na refugich, nutná včasná rezervace ( nocleh s jídlem rano a vecer : “demi pension”: kolem 50€/osobu/den ) 

http://www.philippegatta.fr/beaufortain2.htm

Doporučená výbava 

teplý spacák(!), teplé oblečeni, sportovní treková obuv, kroksy nebo pohodlné boty na přezutí, nepromokavá  bunda, baterka, karimatka, baťoh na trekking, kšiltovka či šátek proti ostrému horskému slunci, sluneční brýle, čepice nebo bando, láhev na vodu, termoska na čaj, hodí se i trekkové hole

 

Doprava: 

Rádi pomůžeme s domluvou spolujízdu autem. V případě zájmu Vás propojíme s dalšími poutníky, kteří nabízejí nebo hledají spolucestující.

autem z prahy 12-14h, Albertville - Arêche-Beaufort - Refuge de la coire, nebo Albertville - Moutieres - Aime - Granier - Refuge de la Coire

letecky - Praha - Geneva nebo Lyon pak vlakem SNCF do Aime nebo spolujizda-covoiturage

busem - Praha - Geneva - Aime a pak pritel na telefonu či stop

Pokud nemůžete v tu dobu přijet za námi do Alp, je možno také pouť prožít s námi online. Večerní meditace, zastavení na pouti i sobotní rituál budou vysílány naživo. Doporučujeme vyrazit do přírody a programy s námi prožít tam. 

 

Příjezd

čtvrtek 8. 7. 2020 - horská chata 

Adresa: Refuge de la Coire, 73210 Granier, Savoie, Francie

Nocování 

8. - 10.7.  Chalet du Cormet - je rezervována celá chata s krbem a palandami, 22 mist

15€/noc v hotovosti, nutnost vlastního spacáku, studená voda, venkovní WC, bez elektřiny bez Wifi a signálu 

10. - 11.7.  Vlastní stan

 

Strava

Společné snídaně v sobotu i v neděli, jinak z vlastních zásob, je k dispozici kuchyňka a krb! Možnost také předem stravu objednat (snídaně 7,50€, piknik 9€, večeře 16€). V nedaleké restauraci je možno ochutnat francouzské dobroty :)